tips Følg oss på facebook
Swix gjennom over 60 år - en suksess historie!

Swix har passert 60 år med et lidenskaplig forhold til skisport, og ikke minst 60 år med et nært samarbeid med verdens beste utøvere innen sporten.

Swix har vært, og er, et historisk ikon med innovative produkter som har blitt til gjennom et teknologisk fokusert og dedikert utviklingsarbeid i nært samarbeid med verdens beste idrettsutøvere. Vårt nære samarbeid med utøverne har vært en av drivkreftene for vår produktutvikling. Swix produkter har siden 1946 blitt brukt av vinnere i World Cup, Verdensmestere og Olympiske Mestere.

Samarbeidet med mange av verdens beste utøvere innen skisporten har vært en forutsetning siden starten, og vi har opp igjennom årene smurt og preparert ski og snowboard, utstyrt dem med verdens beste staver, og langrennsbekledning.

I tillegg til å sponse løpere og team i verdensklasse har vi også et nært samarbeid med flere arrangement og organisasjoner. Dette har vi valgt å gjøre for å kunne bidra til at skiidrettens posisjon skal kunne opprettholdes i fremtiden. Vi i Swix ønsker at vintersport skal være om mulig enda mer populært i fremtiden som det har vært i mange generasjoner.




Swix har vært en pioner innen skisporten og en betydelig aktør innen bransjen. Vi er medlem av nesten alle nasjonale ski pooler innen våre produktkategorier for Skiskyting, Nordiske grener og Snowboard rundt omkring i verden.

Foran denne sesongen er det signert en forlengelse av avtalen med Norges Skiforbund frem til 2010 innen bekledning inkludert undertøy, hansker, luer og sokker i tillegg til staver til nordiske grener (langrenn, hopp, kombinert og telemark) samt staver til alpine grener.

I tillegg har vi signert avtale frem til 2010 med det Tsjekkiske langrenn- og kombinert landslaget på bekledning med den Olympiske gullvinneren Katarina Neumannova i spissen. Innen skiskyting har vi avtale på bekledning med det polske landslaget.

Vi har videre sponsoravtaler med mange nasjonale snowboardforbund som US Ski & Snowboard Team og det Norske Snowboardforbundet (NSBF).

Det er videre mange frikjører (freeride) og andre utøvere innen jibbing (skilek), freestyle og snowboard cross som bruker våre komposittstaver som de finner som de beste.   

Print
SWIX FOKUS
Under vingen til Aksel

Fire dager i juni 2013 vil 10 alpinister i alderen 15-19 år få muligheten til å lære å trene, spise, sove, behandle media og skaffe seg sponsorer som Aksel Lund Svindal – av Aksel Lund Svindal. Under vingen til Aksel Lund Svindal Under vingen til Aksel Lund Svindal 
Swix søker økonomimedarbeider
Swix Sport AS vokser videre og søker etter økonomimedarbeider / jr. controller.
Swix søker grafisk designer
Swix Sport AS søker en grafisk designer til vår markedsavdeling. Stillingen vil bære preg av å jobbe med flere prosjekter samtidig – korte og langsiktige.
Swix kjøper Pro-Ski, markedets ledende rulleskimerke
(Oslo, 30. april 2013) Swix har inngått avtale med Sterners Specialfabrik AB i Sverige, om kjøp av Deres rulleskimerke Pro-Ski. Avtalen vil være effektiv fra 1. mai 2013 og Pro-Ski vil dermed inngå i Swix sin omfattende sommersatsing. Swix vil nå ha en komplett rulleski kolleksjon bestående av rulleski, staver og en spesialutviklet rulleski tekstil kolleksjon.
Swix enters into sponsorship agreement with the Norwegian Biathlon Association
(Oslo, 24 April 2013) Swix enters into sponsorship agreement with the Norwegian Biathlon Association (NSSF), and will supply clothing for the Norwegian national team as of the 2014/2015 season. Swix Sport and NSSF aim through this agreement, to increase the popularity of biathlon and biathletes further.

Press release - Swix enters into sponsorship agreement with the Norwegian Biathlon Association Press release - Swix enters into sponsorship agreement with the Norwegian Biathlon Association 

Pressemelding - Swix inngår sponsoravtale med Norges Skiskytterforbund Pressemelding - Swix inngår sponsoravtale med Norges Skiskytterforbund 

Pressemeldung - Swix schließt Sponsorenvertrag mit dem Norwegischen Biathlonverband ab Pressemeldung - Swix schließt Sponsorenvertrag mit dem Norwegischen Biathlonverband ab 

(1 / 4) Neste